Zadzwoń do nas +89 542 56 53
Godziny otwarcia Od poniedziałku do piątku 8:00 - 16:00
Napisz do nas asp@protetyk.mazury.pl

Zasady rekonstrukcji tkanek zębów przy zastosowaniu materiałów ceramicznych oraz wkładów z włókien szklanych i kompozytów

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w poniższym szkoleniu/kursie praktycznym, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Gdy zgłosi się odpowiednia liczba uczestników, wówczas ustalimy dogodny termin z Prowadzącym oraz z Państwem i poinformujemy o nim na naszej stronie internetowej. W przypadku niektórych szkoleń/kursów termin będzie podany odgórnie. Zachęcamy więc do śledzenia na bieżąco zakładki Szkolenia –> Planowane.

Wspomniane szkolenia mogą zostać przeprowadzone zarówno w Klinice Okólnej (ul. Okólna 3) w Olsztynie, jak i w lokalizacjach zaproponowanych przez Państwa, pod warunkiem zgłoszenia się odpowiedniej liczby uczestników.

 

***

Prowadzący: dr n. med. Piotr Okoński

PROGRAM KURSU (przybliżony czas trwania kursu: 10:00 – 17:00)

/szkolenie dla 4-6 osób; preferowane miejsce: gabinet stomatologiczny/

 

  1. Zastosowanie materiałów ceramicznych w rekonstrukcji pełnego łuku zębowego. Estetyka odcinka przedniego oraz pewność i trwałość struktury protetycznej w odcinku bocznym. Analiza przypadków klinicznych. System e.max.
  2. Ceramiki szklane i tlenkowe, wskazania i przeciwwskazania do ich stosowania.
  3. Odbudowa bezpośrednia zębów leczonych endodontycznie z użyciem wkładów koronowo-korzeniowych z włókien szklanych. Sposób preparacji i przygotowania tkanek zęba. Zasady cementowania wkładów z użyciem technik adhezyjnych.
  4. Preparacja zębów pod różne rodzaje uzupełnień ceramicznych. Opracowanie filarów ze stopniem typu „shoulder” lub „chamfer” oraz ich modyfikacje.
  5. Zastosowanie skutecznej retrakcji dziąsła, jako klucz do wykonania udanego wycisku. Zalecane techniki i masy wyciskowe.
  6. Cementowanie uzupełnień ceramicznych przy użyciu materiałów złożonych. Dobór cementu kompozytowego do określonego materiału ceramicznego. Przygotowanie tkanek zęba i powierzchni uzupełnienia ceramicznego.