Zadzwoń do nas +89 542 56 53
Godziny otwarcia Od poniedziałku do piątku 8:00 - 16:00
Napisz do nas asp@protetyk.mazury.pl

Protezy biofunkcjonalne BPS

Ponad 40 proc. Polaków powyżej 65. roku życia straciło pełne uzębienie. Problem utraty zębów dotyczy zarówno starszych, jak i bardzo młodych ludzi. Czasami na skutek chorób oraz obranych metod leczenia, chory traci zęby. Do utraty zębów może dojść również na skutek nieszczęśliwego wypadku.

Ludzie, którzy utracili w większości swoje naturalne uzębienie zmuszeni są do noszenia protez. Częstokroć osoby takie skarżą się na ból związany z noszeniem ciężkiej, sztywnej protezy, którą jest bardzo trudno dopasować do ich szczęk.

To właśnie dla nich zespół naukowców z firmy IVOCLAR-VIVADENT opracował Biofunkcjonalny System Protetyczny wykonywania protez dla osób bezzębnych.

BPS jest to zbiór ściśle określonych metod postępowania, zarówno w gabinecie dentystycznym, jak i laboratorium protetycznym, oraz materiałów i urządzeń protetycznych do nich wykorzystywanych. Został on opracowany tak, aby umożliwić jak najlepsze funkcjonowanie protez całkowitych podczas użytkowania przez pacjenta. Jak już wielokrotnie dowiedziono, sprawdza się on również w sytuacjach, w których tradycyjne metody nie zawsze dają satysfakcjonujący efekt.

Jest on przeznaczony dla osób bezzębnych mających przykre doświadczenia z posiadanymi protezami, i chcących czuć komfort użytkowania oraz estetykę.

BPS bazuje na ścisłej współpracy między stomatologiem a dyplomowanym technikiem dentystycznym, tak aby protezy spełniły najbardziej rygorystyczne wymogi.

Różnice pomiędzy protezami dentystycznymi BPS, a konwencjonalnymi protezami dentystycznymi  są zauważalne już podczas pierwszego spotkania w gabinecie.

Są to opracowane naukowo procedury kliniczne i laboratoryjne różniące się od ogólnie stosowanych. Najistotniejszymi elementami metodyki pracy są:

• Wykonanie prawidłowych wycisków anatomicznych na urządzeniu GnatometherM.

 

• Precyzyjna wewnątrzustna rejestracja zwarcia i rejestracja łukiem twarzowym położenia szczęki względem osi obrotu stawu skroniowo – żuchwowego.

 

• Ustawienie zębów, metodą opartą na pełnym wybalansowaniu zgryzu i wyłączeniu z kontaktu zębów przednich, a także zastosowaniu zębów bocznych o prawidłowym ukształtowaniu powierzchni okluzyjnych.

Dokładne pomiary z użyciem łuku twarzowego i gnatometru, hipoalergiczny i niedrażniący błon śluzowych materiał na płyty protez o zwiększonej odporności mechanicznej, oraz zęby o anatomicznych kształtach, minimalizują dyskomfort noszenia protez, dając optymalny efekt estetyczny.